Czasami chcemy w jak najszybszy sposób sprzedać swój samochód. Często chodzi po prostu o pieniądze. Musimy dołożyć do nowego zakupu lub po prostu sytuacja zmusza nas do podjęcia takiej decyzji. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu samochodów.

Kilka dni, może tydzień, miesiąc i pół roku. To nie terminy z kosmosu, a prawdziwe dane, które świadczą o tym, że sprzedaż samochodów, uwzględniając najróżniejsze czynniki, może trwać bardzo długo. Autoskupy pozwalają często na załatwianie sprawy nawet w jeden dzień.

Skup aut – jakie zasady?

Skupy samochodów prowadzą działalność, która polega na skupowaniu samochodów często od ręki, bez konieczności wystawiania ofert przez klientów w serwisach ogłoszeniowych czy aukcyjnych. Najczęściej skupy oferują możliwość załatwienia sprawy w jeden dzień. Pracownicy posiadają niezbędną dokumentację, przygotowane umowy do wypełnienia, które pozwalają na załatwienie sprawy natychmiast.

Skup aut Warszawa pozwala na przykład na sprzedanie samochodu w każdym stanie. Niezależnie czy technicznie i wizualnie pojazd pozostawia wiele do życzenia. Każda marka i rodzaj pojazdu jest brana pod uwagę. Co więcej, samochody mogą być powypadkowe i mieć w historii kolizje.

Transakcję ze skupem możemy zawrzeć praktycznie od ręki – jeśli skup jest zainteresowany pojazdem, od razu przygotowuje się umowę i przekazuje pieniądze. Zatem sprzedający pojazd nie musi czekać na wypłatę środków – może otrzymać je od ręki.

Skup aut a komis samochodów

Różnica jest oczywista. O ile skup aut skupuje różne samochody od ręki, o tyle w komisie samochodowym możemy kupić pojazd od ręki. Sprzedawcy podobnie jak w skupie mają przygotowane dokumenty, które pozwalają na zrealizowanie transakcji od zaraz. Komisy zazwyczaj posiadają w swojej ofercie wszystkie rodzaje samochodów: samochody osobowe, ciężarowe itp. 

Ile pieniędzy dostaniemy w skupie?

To oczywiste. Autoskup zaproponuje nam nieco mniejszą kwotę za samochód niż wynosi jego rynkowa wartość. To zapłata za szybkie i bezproblemowe załatwienie sprawy. Niemniej, w przypadkach skrajnych warto skorzystać ze skupu samochodowych, który wypłaci nam gotówkę do ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.